ویکی معمار

قوانین سایت - ویکی معمار

آخرین بروز رسانی این قوانین در تاریخ ۰۱ آبان ۱۳۹۵ بوده است.

توافق با قوانین

این توافق‌نامه ای بین شما و سایت ویکی معمار به آدرس WikiMemar.ir است.

استفاده ازخدمات این سایت منوط به توافق شما با این قوانین است، لطفا قوانین درج شده در این صفحه را قبل از استفاده از سایت با دقت مطالعه کنید. با استفاده شما از امکانات سایت ویکی معمار این چنین در نظر گرفته خواهد شد که شما با قوانین ویکی معمار بدون شرط موافقت کرده اید.

اگر شما با هر یک از این قوانین موافقت ندارید می بایست استفاده از این سایت را متوقف کنید. لطفا توجه داشته باشید عدم رعایت قوانین ممکن است منجر به بسته شدن تمام یا بخشی از حساب کاربری شما شود.

ویکی معمار ممکن است در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند.

تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات ویکی معمار استفاده کنند به استثنای اشخاص با سن کمتر از ۱۸ سال.

واژه‌های کاربر، شما، انجام دهنده پروژه ، کارفرما، فریلنسرو کارآفرین اشاره دارد به کاربرانی که در سایت ویکی معمار ثبت‌نام کرده‌اند و از امکانات سایت استفاده می‌کنند. کارفرما اشاره دارد به کاربرانی که پروژه ثبت می‌کنند و انجام دهنده پروژه به کاربرانی گفته می‌شود که پیشنهادهای خود را برای انجام پروژه در پروژها ارسال می‌کنند.

ایجاد دوحساب کاربری به عنوان کارفرما یا دو حساب کاربری به عنوان انجام دهنده پروژه در ویکی معمار مجاز نمی باشد. امکان حذف حساب کاربری در ویکی معمار وجود ندارد، شما فقط می توانید تنظیمات اطلاعیه ها را طوری قراردهید که از ویکی معمار ایمیلی برای شما ارسال نشود.

ختم همکاری

سایت ویکی معمار این حق را برای خود محفوظ می دارد که که در هر زمان بدون نیاز به اخطار یا اعلام قبلی همکاری خود را بدون ارائه دلیل با کاربر ختم کند. حساب کاربرانی که قوانین سایت را نقض کنند، برای سایت یا برای کاربران دیگر مشکل بوجود آورد، حقوق مالکیت و معنوی را رعایت نکنند، در گیری در موارد غیر اخلاقی، موارد جعل اسناد و مدارک، موارد مغایر با قوانین کشور و یا به دلایل مشابه دیگر بدون اخطار بسته خواهد شد.

پیامد های ختم همکاری

درصورت ختم همکاری به علت نقض قوانین سایت، حساب کاربری شما بسته شده و هیچ پرداخت و اعتباری را دریافت نخواهید کرد.

درصورت وجود بدهی، علاوه بر اینکه می‌بایست بدهی خود را با ویکی معمار تسویه کنید، می‌بایست هزینه زیان وارد شده و هزینه‌های حقوقی را نیز پرداخت کنید.

شما موافقت می کنید که ویکی معمار مجاز است هزینه ایجاد شده را از حساب کاربری شما برداشت کند.

کاربرانی که حساب کاربری آنها به علت دیگری غیر از نقض قوانین سایت بسته شده باشد، می‌توانند تمام اعتبار و پرداخت‌های خود را دریافت کنند.

درصورت فسخ حساب کاربری شما هیچ ادعایی علیه ویکی معمار در رابطه با تعلیق یا فسخ عضویت نخواهید داشت.

روابط بین کاربران

برای انجام پروژه در سایت ویکی معمار کارفرما و انجام دهنده پروژه بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که کارفرما پروژه خود را به انجام دهنده پروژه مورد نظر می سپارد و انجام دهنده پروژه انجام پروژه را در سایت تائید می کند. کارفرما موافقت می‌کند که مبلغ را از طریق امکاناتی که سایت در اختیار وی قرار می‌دهد پرداخت کند، و انجام دهنده پروژه موافقت می‌کند که پروژه را با شرایط توافق‌نامه بین کارفرما و انجام دهنده پروژه، و در نظر گرفتن قوانین سایت تحویل دهد. شما متعهد می‌شوید تا مغایر با شرایط این توافق‌نامه، توافقی با کارفرما یا انجام دهنده پروژه انجام ندهید.

قبل و بعد از بسته شدن پروژه، شما مجاز به مذاکره قیمت برای انجام پروژه در خارج از سایت نمی‌باشید. این مسئله همچنین شامل پروژه‌هایی می‌شود که بدون انتخاب انجام دهنده پروژه بسته شده‌اند. در صورت افزایش قیمت (بالاتر از قیمت پیشنهاد شده) پروژه، هر دو طرف قرارداد می‌بایست سایت ویکی معمار رادر جریان قرار دهند.

شما مجاز به ارسال پیشنهاد پائین به منظور مذاکره مجدد قیمت با انجام دهنده پروژه نمی‌باشید، سعی ما ایجاد بستری سالم برای رقابت و اجرای سالم پروژه ها می‌باشد. ما معتقدیم کمیسیون ویکی معمار در قبال خدماتی که ارائه می‌دهیم منطقی و منصفانه است، بنابراین ویکی معمار هیچ‌گونه عملکرد خلاف قوانین را تحمل نخواهد کرد.

شما مجاز به ارتباط با کاربر دیگر نیستید مگر اینکه در ارتباط با پروژه باشد. ویکی معمار گفتگو پیرامون پروژه را در اختیار شما قرار داده است تا گفتگوهای لازم قبل از تائید پروژه را انجام دهید.

برای دور ماندن از دردسر

ارسال یا درخواست ایمیل، تلفن، وایبر، اسکایپ یا هر وسیله چت، سایت شخصی که اطلاعات تماس در آن درج شده باشد، اطلاعات حساب بانکی یا هر گونه اطلاعات تماس دیگری برای ایجاد ارتباط خارج از ویکی معمار مجاز نیست.  در واگذاری کار به صورت پروژه ای از طریق ایمیل عمومی خود که اعلام کرده اید می توانید در ارتباط باشید.

تمام ارتباطات، اطلاعات و پرداخت ها می بایست از طریق امکاناتی باشد که ویکی معمار در اختیار کاربران قرار داده است.

درصورتی که کاربری برای شما اطلاعات تماس ارسال کند یا اطلاعات تماس شما را درخواست کند شما می بایست بلافاصله کاربر را از طریق لینک گزارش به ویکی معمار معرفی کنید.

کاربران ممکن است برای نقض قوانین سایت اخطار دریافت کنند، اخطار اول دسترسی کاربر را محدود نخواهد کرد اما درصورت ارسال اخطار دوم سیستم بصورت خودکار کاربر را مسدود خواهد کرد.

حساب کاربری که مسدود شده است به هیچ عنوان باز نخواهد شد.

درصورتی که کاربر در حساب خود موجودی داشته باشد موجودی وی پس از گذشت ۹۰ روز و به شرط آنکه کاربر هیچ بدهی به کاربران دیگر و سایت نداشته باشد به وی بازگردانده می شود. بدهی های کاربر از مبلغ موجودی وی در حساب کاربری تسویه خواهد شد.

مسئولیت کاربر

کارفرما و انجام دهنده پروژه نسبت به یکدیگر در قبال پروژه مسئولیت دارند. وقتی شما وارد معامله با کاربر دیگر می شوید بدان معناست که شما بصورت قانونی وارد قرارداد با کاربر دیگری شده اید. مگر آنکه این معامله قوانین کشوری یا قوانین سایت را نقض کند شما مسئول تعهدات خود نسبت به کاربر مخاطب خود هستید و شما می بایست این اطمینان را در کاربر مخاطب ایجاد کنید که به تعهدات خود پایبند خواهید ماند. اگر کاربر دیگر از تعهدات خود نسبت به شما سر باز زد و بطور کلی یا قسمتی از تعهدات خود را انجام نداد خود این شخص مسئول بوده و سایت ویکی معمار در قبال همچین اتفاقی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

رابطه بین کاربران کاملا مستقل است. توافق نامه بین کاربران، مشارکت، سرمایه گذاری مشترک یا رابطه استخدامی بین کاربران نیست.

شرایط استفاده

سایت ویکی معمار صرفا به عنوان محل برگزاری مناقصات آنلاین عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد پروژه های خود را ثبت کنند و در مناقصات ثبت شده شرکت کنند. سایت ویکی معمار خود را درگیر جزئیات پروژه بین انجام دهنده پروژه و کارفرمایان نمی کند. بنابراین سایت ویکی معمار هیچ کنترلی بر کیفیت و قانونی بودن خدمات ارائه شده توسط دیگر کاربران ندارد، یا توانایی آنها از انجام ارائه خدمات یا انجام پرداخت را تضمین نمی کند.

سیستم بیعانه (سپرده) یا پرداخت امن

کارفرما : کارفرما می بایست برای انجام پروژه برای انجام دهنده پروژه پرداخت امن (سپرده) ایجاد کند، این مبلغ تا زمانی که کارفرما آن را آزاد نکند نزد ویکی معمار به امانت باقی می ماند و درصورتی که انجام دهنده پروژه به هر دلیل پروژه را تحویل ندهد یا پروژه ای که تحویل می دهد از استاندارد لازم برخوردار نباشد کارفرما می تواند از طریق ایجاد اختلاف درخواست خود را برای پس گرفتن وجه پروژه ثبت کند.

انجام دهنده پروژه: نمی بایست قبل از ایجاد کل مبلغ پروژه بصورت پرداخت امن (پرداخت سپرده به سایت) پروژه را تحویل دهد. درغیر اینصورت ریسک عدم دریافت وجه پروژه به عهده وی خواهد بود. همینطور درصورتی که پس از تحویل پروژه کارفرما مبلغ پرداخت امن را برای انجام دهنده پروژه آزاد نکند انجام دهنده پروژه می تواند از طریق ایجاد اختلاف درخواست خود را برای دریافت مبلغ پروژه ثبت کند.

کلیه پرداخت های پروژه ها می بایست از طریق این سیستم انجام شود و هر گونه پرداخت خارج از این سیستم خلاف قوانین سایت بوده و حساب هر دوکاربر مسدود خواهد شد.

حساب کاربری

برای استفاده از امکانات سایت ویکی معمار و داشتن حساب کاربری می بایست ثبت نام کنید. شما موافقت می کنید در فرم ثبت نام ، فرم ویرایش پروفایل و در تمامی فرم هایی که در سایت در اختیار شما قرار می گیرد، اطلاعات درست، دقیق و کامل قرار دهید.

ویکی معمار این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب‌های غیر فعال(حسابی که کاربر بیش از ۱۸۰ روز وارد آن نشده باشد یا حسابی که بیش از ۳۰ روز وضیعت حساب منفی داشته باشد) را مسدود کند.

محتویات کاربر

شما منحصرا مسئول محتوا و یا هر اطلاعات دیگری که در ویکی معمار قرار می دهید هستید. ویکی معمار فقط به عنوان محلی برای انتشار محتوای کاربران عمل می کند. اما انتشار و ثبت تمامی محتویاتی که کاربران قرار می دهند را تضمین نمی کند. ویکی معمار این حق را برای خود محفوظ می دارد ولی خود را ملزم نمی کند که محتویاتی که مغایر با قوانین سایت یا شئونات اخلاقی، تهدیدی برای کسب و کار یا سابقه سایت و موارد مشابه را از سایت حذف کند.

شما اعلام می‌دارید مطالبی که در ویکی معمار درج و ثبت می‌کنید، قوانین کپی رایت را نقض نمی‌کنند، مغایر با قوانین کشور و سایت ویکی معمار نمی‌باشند، و اطلاعات نادرست یا ناقص، ویروس و یا برنامه‌ای که منجر به تخریب گردد نیست.

محدودیت های کاربر

کاربران به هیچ عنوان مجاز به ارسال لینک های تبلیغاتی در پروژه، پیشنهاد، گفتگو پیرامون پروژه یا پیام خصوصی نمی باشند. لینک های پست شده در پروژه می بایست مرتبط با موضوع پروژه و در رابطه با پروژه باشند.

انجام دهندگان پروژه فقط می‌بایست معادل مبلغی که می‌خواهند پروژه را انجام دهند پیشنهاد ارسال کنند. ارسال پیشنهاد نامتعارف یا بصورت ساعتی مجاز نمی‌باشد، همینطور کارفرما نباید هنگام ایجاد پروژه، درخواستی را که منجر به ارسال پیشنهاد نامتعارف می‌شود را ثبت کند.

کارفرما موافقت می کند

کارفرما مجاز به توزیع مجدد محتوای سایت نمی باشد این موضوع از پیام های خصوصی گرفته تا تیکت های بخش پشتیبانی و در کل تمامی محتوای بوجود آمده پیرامون پروژه را شامل می شود.

کارفرما از حساب خود برای ایجاد پروژه های نادرست و گمراه کننده استفاده نمی کند.

کارفرما پروژه‌هایی که خلاف قوانین جاری کشور، و مخالف با شئونات اخلاقی است را ایجاد نمی‌کند..

کارفرما تمامی قوانین که در سایت قرار می گیرد احترام می گذارد.

انجام دهنده پروژه موافقت می کند

انجام دهنده پروژه مجاز به توزیع مجدد محتوای سایت نمی باشد این موضوع از پیام های خصوصی گرفته تا تیکت های بخش پشتیبانی و در کل تمامی محتوای بوجود آمده پیرامون پروژه را شامل می شود.

انجام دهنده پروژه به تمامی قوانین که در سایت قرار می‌گیرد، احترام می‌گذارد.

 

تمامی محتوا و اطلاعات روی سایت (از جمله ، اما نه محدود به ، پیام ها ، داده ها ، اطلاعات ، متن ، موسیقی ، صدا ، عکس ، گرافیک ، ویدئو ، بازخورد ، شهرت ، بررسی ، آیکون ، نرم افزار ، کد و یا موارد دیگر) همه متعلق به سایت ویکی معمار می باشند. تمامی کاربران موافقت می‌کنند که این اطلاعات، نرم افزارها و محصولات را کپی، پخش مجدد، و فروش مجدد نکنند. همچنین موافقت می‌کنند از سایت به منظور اهداف تبلیغاتی استفاده نکنند.

کاربران موافقت می کنند

از هیچ روش مکانیزه یا دستی برای جمع آوری، کپی و تکثیر اطلاعات سایت و صفحات ویکی معمار استفاده نکنند.

از هیچ روشی برای ارسال هرزنامه (اسپم) به دیگر کاربران استفاده نکنند.

با انجام دهندگان پروژه و کارفرمایان به منظور متقاعد کردن آنها از عدم استفاده از امکانات ویکی معمار تماس حاصل نکنند.

وارد درگیری‌های لفظی، غیراخلاقی، بی‌ادبی و رفتارهای غیرحرفه ای با یکدیگر نشوند.

بیش از یک حساب کاربری به عنوان کارفرما و بیش از یک حساب کاربری برای انجام دهنده پروژه ایجاد نکنند.

پرداخت ها

شرایط و نحوه پرداخت ها توسط سایت مشخص می شود و در هر زمانی ممکن است تغییر کند. ویکی معمار می تواند برای اطمینان خود پرداخت ها را از یک روز تا یک ماه به تعویق بیاندازد.

حل اختلاف

ویکی معمار روشی برای حل اختلاف در اختیار کاربرانی که از روش بیعانه (سپرده) برای پرداخت استفاده می کنند قرار می دهد که بتوانند اختلافات خود را به راحتی حل کنند. با استفاده از حل اختلاف شما موافقت می کنید و اذعان دارید که

 • ویکی معمار در زمینه امور حقوقی راهنمایی ارائه نمی کند.
 • اگر شما ترجیح می دهید وکیل داشته باشید، می بایست دنبال مشاور حقوقی بگردید که مدارک لازم برای اجرای این کار را داشته باشد. در این زمینه ویکی معمار هیچ کمکی نمی تواند ارائه کند.
 • در صورت بروز اختلاف بین کارفرما و انجام دهنده پروژه برای آزادسازی بیعانه یا بازگشت بیعانه هر یک از این دوطرف (انجام دهنده پروژه یا کارفرما) می توانند اقدام کنند و طرف مقابل از طریق اطلاعیه آگاه خواهد شد.
 • شما موافقت می کنید که در صورت بروز هرگونه خسارت احتمالی که از استفاده از بیعانه یا حل اختلاف ممکن است برای شما بوجود بیاید سایت ویکی معمار را مسئول نمی شناسید و به سایت صدمه نمی زنید.
 • در اختلافات ویکی معمار بیطرف است. هر اختلافی بین انجام دهنده پروژه و کارفرما، تنها بین انجام دهنده پروژه و کارفرماخواهد بود و ویکی معمار خود را به هیچ عنوان دخالت نمی‌دهد. شما درک می کنید و موافقید که ویکی معمار در اختلافات طرف موافق یا مخالف نیست و کاملا بی طرف است.
 • اگر شما با هر کاربر دیگری به اختلاف برخوردید، ویکی معمار را از هرگونه مطالبات، ادعاها، و خسارت مبرا دانسته و اختلاف خود را با کاربری که طرف شما است حل و فصل می‌کنید.
 • هر دو طرف اختلاف می توانند انتخاب کنند که به بخش داوری وارد شوند. پس از آن تیم داوری ویکی معمار وارد عمل شده و بر اساس شواهد و مدارک رای خود را صادر خواهد کرد. شما تصدیق میکنید که حکم تیم داوری، نهایی ، لازم الاجرا و غیر قابل برگشت است.
 • اگر شما تیم داوری را برای حل اختلاف خود انتخاب می کنید موافقت می کنید تا تیم داوری به منظور حل اختلاف همه مکاتبات، فایل های ضمیمه در رابطه با پروژه را بررسی کنند، بخوانند و در صورت لزوم دانلود و تست کنند.
 • شما می بایست تمامی مدارک لازم را که به حل سریع‌تر اختلاف کمک می‌کند، در اختیار تیم داوری قرار دهید.
 • ایمیل های ارسال شده را بصورت عکس از روی صفحه (screen shot) یا با فرمت eml ارسال کنید و مطمئن شوید قسمت از(from) و به(to) مشخص باشد. ارسال ایمیل در فرمت doc یا txt قابل قبول نیست. همینطور گفتگو ها را نیز باید بصورت عکس از روی صفحه ارائه کنید فرمت های دیگر به دلیل امکان ویرایش قابل قبول نمی باشد.
 • ویکی معمار شرایط محرمانه بودن پروژه و حفظ حریم خصوصی را رعایت می‌کند و به غیر از مورد درخواست دادگاهی، اطلاعات پروژه محرمانه باقی می‌ماند.

کپی رایت

 • محتوای سایت ویکی معمار، مانند متن، گرافیک، نرم افزار، تصاویر، آرم و لوگو متعلق به سایت ویکی معمار می باشد و تمام حقوق برای سایت ویکی معمار محفوظ است.
 • مالکیت فایل های پروژه ها با کارفرما می باشد و انجام دهنده پروژه حق انتشار یا فروش آن را ندارد. مسؤولیت این مورد به عهده ی طرفین می باشد و ویکی معمار نمی تواند در این مورد تضمینی به طرفین بدهد.

 

شرایطی که تضمین نمی شود

 • هیچ گونه تضمین و یا بیمه ای در مورد روابط کاربران و یا رابطه ی کاربران با سایت ارائه نمی گردد
 • ویکی معمار در پروژه‌ها بین کارفرما و انجام دهنده پروژه نقشی ندارد. سرویس و خدمات ویکی معمار بدون هیچگونه ضمانت و گارانتی و “همین گونه که هست” ارائه شده است.
 • از آن جا که امکان بررسی کردن کاربران وجود ندارد، صحت هویت آن ها و درستی اطلاعات پروفایل آن ها توسط ما تضمین نمی گردد و بررسی تمام موارد به عهده خود کاربر است.
 • علاوه بر موارد ذکر شده، لازم به ذکر است از آن جا که سایت پویاست و در طی زمان تغییر ی کند و محتوای ساست مدام در حال تغییر است و ممکن است موارد مضر به صورت ناخواسته توسط ما یا اشخاص دیگر به سایت افزوده شود ، موارد زیر گارانتی نمی‌شوند:
 • سایت دقیق ، قابل اعتماد ، بی وقفه ، امن و عاری از خطا
 • نقص موجود در سایت رفع شود
 • سایت یا سرور عاری از ویروس یا دیگر اجزای مضر باشد
 • محتوای سایت و اطلاعات آن و کاربران آن پاک نشود

 

سایر شرایط

مهم است تمام قوانین سایت که برای کار کردن در این سایت لازم هستند، خوانده و درک شوند. ممکن است شرایط و سیاست های دیگری نیز توسط سایت وضع شود که بررسی آن ها به عهده ی شما است. به عنوان مثال شرایط بازگشت وجه و هزینه های خدمات مختلف در سایت ممکن است در هر زمانی تغییر کند. از جمله این مواردی که باید در هر زمان تغییرات آن پیگیری شده است این صفحه ها سایت است:

تعرفه ها در مقاطع مختلف تغییر می کند و هنگام شروع هر کاری تعرفه در آن زمان اعمال خواهد شد.

بازخورد

چنانچه در مورد این توافقنامه با کاربران سؤالی دارید ئ یا می خواهید نقض آن را گزارش دهید به بخش تماس با ما در سایت مراجعه کنید.

ذخيره فیلتر
×
support
می توانم کمکتان کنم؟
تیکت پشتیبانی